+48 56 688 13 52 wew. 21

Mechanik – monter maszyn i urządzeń

Symbol cyfrowy zawodu: 723310

Kwalifikacja: MEC.03.

Po ukończeniu Naszej Szkoły będziesz przygotowany do:

  1. montowania maszyn i urządzeń;

  2. naprawy maszyn i urządzeń;

  3. obsługiwania maszyn i urządzeń

  4. instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń.

  5. zdobędziesz dogłębną wiedzę techniczną na temat rysunku technicznego, materiałoznawstwa, budowy maszyn a także nauczysz się obsługi programów modelujących CAD

Kierunek Mechanik – monter maszyn i urządzeń jest popularnym kierunkiem w Zespole Szkół. Co rocznie nasze mury opuszcza kilkunastu absolwentów, którzy bez problemu znajdują pracę w okolicznych zakładach produkcyjnych i naprawczych.

Ucząc się na tym kierunku możesz odbywać zajęcia praktyczne w Zespole Szkół na tzw. Warsztatach szkolnych, bądź też podpisać umowę z firmą, która zapewnia kształcenie praktyczne w tym zawodzie. Zajęcia teoretyczne odbywają się w formie zajęć stacjonarnych w Zespole Szkół.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w przemyśle, w budownictwie, górnictwie, komunikacji i transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki oraz w ich zapleczu. Szczególnie w przedsiębiorstwach produkcyjnych gdzie wykorzystywane są maszyny, które trzeba naprawiać, konserwować i zapewniać właściwą eksploatację.

Możliwości rozwoju:

Po ukończeniu Szkoły Branżowej I Stopnia, możesz kontynuować naukę w dwuletniej Szkole Branżowej II Stopnia, na kierunku Technik Mechanik.