+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

„Inżynieralia” na Politechnice Bydgoskie

W środę 18 października uczniowie klas maturalnych technikum mechanicznego oraz technikum mechatronicznego wzięli udział w „Inżynieraliach” zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej. Podczas imprezy mogli zapoznać się z kierunkami studiów oferowanych przez PB oraz poznać zawód inżyniera od strony praktycznej.

Brali udział w licznych warsztatach prowadzonych w pracowniach i laboratoriach wydziału min. Laboratorium Mechatroniki, Laboratorium Technologii Napraw Pojazdów, Laboratorium Symulacji Medycznych oraz Laboratorium Przetwórstwa Tworzyw.

Kolejnego dnia, tj. 19.10.2023 Politechnikę Bydgoską odwiedzili informatycy.  Zobaczyli na czym polegają studia inżynierskie i jak wyglądają specjalistyczne pracownie i laboratoria.
W zorganizowanej "Strefie Przemysłu" mieli okazje na bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami firm: PSE, TFKable, Lafarge, Nokia, GlobalLogic, Ivy Technology, PESA.
Panel wykładowo - warsztatowy " Pierwsze kroki w świecie GameDev: dyskusja na temat pracy testera" zakończył wizytę na wydziale.