+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

Relacja z pobytu Naszych Uczniów we Francji w ramach projektu Erasmus+

Projekt Erasmus+ ‘NEW ERA IN EDUCATION’
Paryż 03.07-08.07.2022 

Niedziela 3 lipca 

Z rana dokładnie o 5.30 spotkaliśmy się wszyscy na dworcu PKP. Wszyscy to znaczy nasza 6 -Tomek, Julka,Kacper, Lena, Marta, Julka. Czekaliśmy na pociąg, który miał się zjawić o godzinie 5:48 i dokładnie o wyznaczonej porze wraz z nauczycielkami wyruszyliśmy w drogę do Torunia, skąd mieliśmy przesiadkę na autobus, którym pojechaliśmy na lotnisko w Warszawie. Do Modlina dotarliśmy mniej więcej po 13:00 i po zdaniu bagażu i odprawie oczekiwaliśmy na samolot. O godzinie 16:30 weszliśmy na pokład zajmując swoje miejsca. 

Podróż minęła bezproblemowo i we Francji wylądowaliśmy o 18:30. Z lotniska do Paryża dostaliśmy się autobusem.. Do naszego miejsca zakwaterowania musieliśmy dostać się metrem. W hotelu podzieliliśmy się na pokoje i omawialiśmy plany na jutrzejszy dzień. Cały wieczór spędziliśmy w swoich pokojach poznając się nawzajem. 

Poniedziałek 4 lipca

Dzień rozpoczęliśmy od śniadania w hotelu. Następnie spotkaliśmy się aby omówić plan dnia. Po namysłach zdecydowaliśmy się pójść na godzinę na pobliski bazar, żeby potem wrócić do hotelu i pójść do Luwru. W Luwrze spędziliśmy sporo czasu zwiedzając i oglądając arcydzieła artystów.  Po muzeum wybraliśmy się wzdłuż Sekwany do katedry Notre-Dame. Resztę wieczoru spędziliśmy w hotelu przygotowując zadania na następne zajęcia.

Wtorek 5 lipca

Kolejny dzień rozpoczęliśmy spotkaniem  z  grupa z Antalyi, która dojechała spóźniona więc wszyscy wyruszyliśmy metrem do centrum. Wychodząc z metra zobaczyliśmy z oddali wieżę Eiffla, po zrobionych zdjęciach udaliśmy się na statek, który miał nas oprowadzić Sekwaną po Paryżu. Wracając z rejsu do hotelu udaliśmy się jeszcze na plac de la Concorde, który niestety był przygotowany na festyny. O godzinie 20.00 wraz z nauczycielem francuskim wybraliśmy się pod wieżę Eiffla. Wjechaliśmy na nią podziwiając panoramę  nocnego Paryża.

Środa 6 lipca

Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Sacre-Coeur. Następnie Panie chciały nas zabrać na aleję artystów w dzielnicy Montmartre- przez to, że źle wpisaliśmy lokalizacje krążyliśmy godzinę. Gdy już dostaliśmy się na aleję, można było obejrzeć wystawy malarzy,galerię sztuki oraz kupić różne pamiątki związane z tym miejscem.  Kolejnym miejscem było Moulin Rouge oraz Łuk Triumfalny, na koniec dnia wybraliśmy się na lody.

Czwartek 7 lipca

Przedostatni dzień spędziliśmy na długich zajęciach przedstawiając i omawiając zrobione prezentację, ankiety, wpisy na Padlecie, w Canvie  oraz pracując na różnych innych  programach. Praca przy komputerach trochę nas zmęczyła więc stwierdziliśmy, że wieczorem wybierzemy się ostatni raz pod wieżę Eiffla. 
.

Piątek 8 lipca

Ostatni dzień to powrót do Polski. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu zachowując w pamięci przecudne widoki Paryża, romantyczną atmosferę miasta, wspaniałe wspomnienia ze spotkania i pracą  z kolegami z partnerskich szkół.
Była to niesamowita wyprawa na sam początek naszych wakacji. Szkoda tylko, że tak krótko. Na pewno kiedyś jeszcze wrócimy do Paryża.

Lena Lewańska

Relacja w formie .pdf pdf