Życzenia na rozpoczynający się czas wakacji.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele

Tuż po uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpocznie się czas letniego wypoczynku. Czas zasłużony po trudach wytężonej pracy, zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności.

Szczególnie ważny, ponieważ rok szkolny nie należał do najłatwiejszych. Doświadczenia pandemii, nauki zdalnej, konfliktu zbrojnego przy naszej wschodniej granicy zredefiniowały postrzeganie świata, a także stały się źródłem dodatkowych stresorów. Dlatego tak istotne jest, aby ten dwumiesięczny okres wytchnienia od dalszych obowiązków szkolnych, był czasem owocnym, często pełnym wrażeń, ale także zwykłego leniuchowania :). Czasem kiedy będzie można zregenerować siły i „dać głowie odpocząć”.

Pragniemy zatem na czas letniej przerwy, życzyć Wam przede wszystkim wakacji ciekawych, pełnym nowych doświadczeń, odkrywania świata niezależnie od szkolnych murów. Życzymy czasu szalonej zabawy, licznych wyjazdów i wypraw w nieznane.

Dla wielu z Was okres wakacyjny, będzie czasem, nie tyle wypoczynku, co pracy którą podejmiecie, na stażach zawodowych, podczas dorywczych prac, pomagania w domu w okresie żniw i innych aktywności które podejmiecie w kierunku zawodowym. Jest to postawa godna pochwały. Pamiętajcie jednak, że warto wygospodarować czas dla siebie. Dać odpocząć organizmowi i zdobyć wspomnienia, które zostaną z Wami na całe życie.

Przede wszystkim pamiętajcie, o tym, aby te wakacje były bezpieczne. Pamiętajcie, żeby wykazywać się zdrowym rozsądkiem i umiarem a nie brawurą. Żebyśmy we wrześniu spotkali się wszyscy razem cali i zdrowi.

Kochani! Jeszcze raz udanych i pogodnych wakacji!!!

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Administratorzy strony i szkolnego Fb Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie.