+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

S.O.S Box

                             S.O.S. BOX

       Uczniowie działający w Klubie Erasmus+  i projekcie ‘Collective Action for Respect and Empathy’ realizując zadania wynikające z programu projektu wystąpili  z inicjatywą stworzenia  szkolnego systemu wsparcia ucznia. Nazwali go  S.O.S.BOX.

S.O.S. BOX jest dla wszystkich, którzy czują się zastraszeni, nękani przez innych  i potrzebują pomocy.

Problem mobbingu i bullyingu w szkołach był od zawsze. Pandemia, czas odosobnienia i zdalna nauka spowodowały wzrost niepokoju, lęków czy  agresji, co z kolei przekładać się może na zaostrzenie konfliktów                   w  placówkach szkolnych.

 Opiekunem tego działania jest Pan Zbigniew Izdebski, nasz pedagog szkolny.

Uczniowie potrzebujący wsparcia mogą zgłaszać swój problem osobiście, poprzez wiadomość  wysłaną na librusa na adres pedagoga lub umieszczenie wiadomości pisanej w skrzynce na listy umieszczonej na drzwiach gabinetu pedagoga.

     Czasami pomocna może być  zwykła, szczera rozmowa. Wypracowanie asertywnych zachowań, umiejętności przeciwstawiania się i niegodzenia na akty przemocy to cel naszego szkolnego ‘telefonu zaufania’.

UWAGA!!!!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w szkole nie pozostawaj obojętny. Powiadom dyrekcję szkoły, wychowawcę lub opiekuna naszego S.O.S.BOX.   

 

Więcej informacji o projektach na stronie

http://www.zszwabrzezno.com