+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

Kurs barmański w ramach projektu "DNJP III"

UniaProjekt

KURS BARMAŃSKI

W naszej szkole w ramach projektu ” Dziś nauka jutro praca III” trwa kurs barmański w którym uczestniczy grupa 15 uczniów.

  Kurs barmański został zorganizowany  z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę z gastronomią, a także dla tych, którzy chcą podnieść własne kwalifikacje w zawodzie. Obecnie barmaństwo jest zajęciem interdyscyplinarnym. Od osoby pracującej za barem coraz częściej wymaga się zdolności ekwilibrystycznych, znajomości zasad miksologii, towaroznawstwa, obsługi konsumenta a nawet psychologii sprzedaży. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku zorganizowano kurs, który pozwala na opanowanie wiadomości zarówno teoretycznych jak i praktycznych niezbędnych do pracy w zawodzie barmana.

Celem  kursu jest nabycie umiejętności w zakresie pracy  barmana , a w tym obsługi klienta na wysokim poziomie, obsługi sprzętu barowego, przygotowywania drinków z gotowych receptur i według własnych przepisów. Po zakończeniu zajęć każdy z kursantów otrzyma certyfikat.