+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

Dzień Ziemi - Dwanaście prostych kroków dzięki którym możesz zmienić świat.

Kochani!!!

Kolejny już raz obchodzimy dniha 22.04 "Dzień Ziemi", jakże ważny ze względu na sytuację Naszej Planety.

To także dzień, w którym można inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistośc. 

Przyjąć że nasza planeta to dobra współne i każdy mój mały krok potrafi pomóć ocalić "Świat".

 

Przyłącz się do akcji 12 kroków !!

Celem akcji jest  promowanie postaw ekologicznych młodzieży i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety.

Co możesz zmienić już teraz?

 1. Dzień bez samochodu - przynajmniej raz w tygodniu zostaw auto w garażu. Kiedy możesz korzystaj z roweru, komunikacji miejskiej albo idź pieszo.

 1. Segreguj śmieciPamiętaj, że tylko dziewięć procent plastiku podlega recyklingowi, więc na zakupach staraj się wybierać produkty w szkle, puszkach albo papierowych opakowaniach.

 1. Kupuj do własnego pojemnikaW wielu sklepach możesz bez problemu zapakować wędlinę czy sery do swoich pudełek, a produkty sypkie kupić na wagę.

 1. Idź na zakupy z własną torbąCzy wiesz, że Polacy wykorzystują dziennie ponad 10 milionów plastikowych reklamówek? Każda z nich rozkłada się ponad 400 lat, a średnio korzystamy z niej około kilku minut. Zamiast pakować owoce i warzywa do osobnych foliówek, noś przy sobie wielorazowe siateczki.

 1. Kupuj świadomiePrzemysł odzieżowy to największy truciciel naszej planety, dlatego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy i dobrze zastanowić przed zakupem kolejnego taniego T-shirta z sieciówki. Zamiast nowych ubrań, korzystaj z tego, co już zostało wyprodukowane. Second-handy i sklepy Vintage to miejsca, w których znajdziesz prawdziwe perełki

 1. Naprawiaj zamiast wyrzucaćStaraj się używać, to co już masz, a jeśli coś wymaga naprawy, skorzystaj z pomocy fachowców. 

 1. Zastąp chemiczne środki własnoręcznie przygotowanymi produktami. Wystarczy ocet, soda oczyszczona i cytryna.

 1. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzeniaNa zakupy idź z gotową listą i zaplanuj posiłki na cały tydzień.

 1. Kupuj produkty od lokalnych dostawców i jedz produkty sezonowe

 1. Ogranicz spożycie mięsaWedług Światowej Organizacji Zdrowia Polacy jedzą dwa razy więcej mięsa niż zalecają dietetycy.

 1. Pij wodę z kranuPlastikowe butelki zamień na wielorazowe. Pamiętaj, że w cenie półlitrowej butelki masz jakieś 360 litrów kranówki! Są specjalne filtry do wody !

 1. Szukaj wielorazowych zamienników Nie korzystaj z jednorazowych naczyń, sztućców i słomek. Na grilla zabierz własny kubek, talerzyk i sztućce. Umyj i ponownie korzystaj

Do dzieła ! Razem możemy więcej!!

Anna Rękosiewicz Szymon Krawczyk