+48 56 688 13 52 wew. 21

Projekt edukacyjny okładka książki

I miejsce   I TETHO

Projekt edukacyjny dla uczniów klas pierwszych technikum i szkoły branżowej, który polegał na stworzeniu projektu okładki książki. W przypadku klas pierwszych szkoły branżowej uczniowie mieli za zadanie wykonanie okładki do książki B. Prusa „Kamizelka’’, natomiast klasy pierwsze technikum brały udział w losowaniu książek, z którymi później pracowały. Projekt miał na celu zainteresowanie młodzieży nowościami, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach NPRCZ, rozwijanie kreatywności, umiejętność pracy w zespole, rywalizację i odpowiedzialność za podejmowane decyzje. W realizację projektu zaangażowani byli również wychowawcy klas, którzy nadzorowali przebieg prac. Koordynatorem i pomysłodawcą konkursu był nauczyciel bibliotekarz.

   Ocenie podlegały sposób ujęcia tematu, oryginalność okładki, walory artystyczne oraz warsztat pracy. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym oraz na stronie szkoły. Klasa, która najlepiej poradziła sobie z realizacją projektu otrzymała certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych i pisemnych w wybranym dniu.

Wszystkie dostarczone prace były bardzo ciekawe, jednak bezkonkurencyjnym okazał się projekt okładki książki „Obrzydliwa anatomia”, który wykonała klasa I TE/THO. Zwycięska klasa otrzymała certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych i pisemnych w wybranym dniu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

                                                                                                            SABINA MIKULSKA

 

Po więcej informacji oraz grafiki z konkursu zapraszamy na:

http://www.zszwabrzezno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=828%3Aprojekt-edukacyjny-okadka-ksiki&catid=51%3Aaktualnoci&Itemid=124&lang=pl